Przejdź do treści

Makijaż permanentny  to makijaż stały, polegający na wprowadzeniu odpowiednich pigmentów w naskórek, a nie jak w przypadku tatuażu w skórę właściwą, czyli jest to mikro pigmentacja wprowadzająca kolor płytko . Makijaż permanentny stosowany jest głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Efekt utrzymuje się 2 do 5 lat, co jest zależne od skóry, pielęgnacji, jakości pigmentów, a przede wszystkim od stosowania się do zaleceń. Po wykonaniu zabiegu mikro pigmentacji przez ok. 2 tygodnie nie wolno opalać skóry, korzystać z sauny czy też nadmiernie moczyć skóry w miejscach wykonanego makijażu, w przypadku makijażu oka – kreska górna i dolna przez około tydzień nie należy malować rzęs, nakładać cieni czy też kredki na oczy , w przypadku ust przez około tydzień nie używać szminek czy tez innych produktów do nakładania na usta. Po około 4-5 dni makijaż permanentny delikatnie się złuszcza, przez ten czas należy miejsca te natłuszczać min. Alantanem i nie dopuścić do tego by skóra była w tych miejscach sucha, po tym czasie makijaż jest już jaśniejszy o ok 30-40 % , tym samym nie należy się bać że pierwszy efekt np. w przypadku ust, zostanie tak mocny jak zaraz po zabiegu mikro pigmentacji. Przez kolejne 3 tyg makijaż permanentny zmienia swój odcień i w efekcie końcowym czyli po ok 4 tyg jest ciemniejszy niż np. po 2 tyg od wykonanego zabiegu. Po około 4 – 8 tyg od wykonanego 1szego zabiegu mikro pigmentacji należy wykonać korektę – o ile jest taka potrzeba, lecz tym samy taka korekta wzmacnia efekt, czyli cieszymy się tym makijażem na dłużej.  Korekty odświerzające należy wykonać po ok 2-5 latach.
Przed wykonaniem makijażu permanentnego ustalany jest kształt oraz kolor.

Po ustaleniu szczegółów nadawany jest zarys specjalnym pisakiem, a po zaakceptowaniu wszystkich szczegółów przez klienta kładzione jest znieczulenie z którym klientka leży około 20-30 minut, po tym czasie rozpoczyna się zabieg makijażu permanentnego. W trakcie makijażu, w razie potrzeby dokładane jest znieczulenie by zmniejszyć odczucie jakiegokolwiek bólu.Makijaż permanentny brwi - To problem ich: długości, szerokości i kształtu łuku, które można korygować w szerokim zakresie. Istnieje duża paleta barw pigmentów, od najjaśniejszych beży przeznaczonych dla blondynek, do głębokiej czerni. Są różne możliwości uzyskania kształtu brwi. Najlepsze efekty daje metoda włoskowa, która jest bardzo naturalna i pozwala odbudować brakujące włoski bez sztucznego efektu oraz metoda cieniowania, uważana za klasyczną lub metoda delikatnego rysunku poszczególnych włosków odtwarzających naturalny wygląd. Kształt brwi jest najbardziej zauważalny i charakteryzujący wiek. Brwi można tak ukształtować, aby twarz odmładzały i jednocześnie upiększały. Niezwykle powszechnym zjawiskiem jest występowanie fragmentarycznych ubytków brwi, co z łatwością może być korygowane technikami makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny oka - Każda kobieta wie, że rysunek kreski na powiekach decyduje o pięknie oczu. Uważa się, że największe walory ma rysunek określany jako kształt migdałowy. Staramy się by oczy nie były zbyt wąskie ani zbyt okrągłe. Odpowiedni dobór kresek powiek, współgrających z łukiem brwiowym może dać oczekiwany efekt. Uniesienie linii brwi ku górze wraz z ukształtowaniem kącików wewnętrznych i zewnętrznych powiek, leżą w granicach możliwości makijażu permanentnego

Czas trwania całego zabiegu makijażu permanentnego :

Kreska góra – około 40-60 minut
Kreska dół  - około 20-30 minut
Brwi MICROBLADING - około 1-1.20 minut
Brwi OMBRE – około 1.30 minut

Do czasów należy doliczyć czas znieczulenia oraz ustalania kształtów.

Przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego:


Cukrzyca
- Z wykonania makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby cierpiące na cukrzycę nieustabilizowaną. W przypadku cukrzycy ustabilizowanej, gdy pacjent znajduje się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg może zostać wykonany.

Nowotwór
- Osoby cierpiące na nowotwór, będące w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego. Po zakończeniu tego leczenia, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Łuszczyca - Osoby cierpiące na łuszczycę nie powinny decydować się na makijaż permanentny, ponieważ zabieg ten może wywołać rzut łuszczycowy.

Ciąża -  Kobiety w okresie ciąży są szczególnie mocno narażone na infekcje i zakażenia, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Ponadto skóra w trakcie ciąży jest bardziej wrażliwa i podatna na alergie. Z tego powodu, makijaż permanentny jako zabieg inwazyjny jest odradzany w tym okresie.

Opryszczka,  infekcja
- Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które cierpią na opryszczkę, bądź przechodzą właśnie jakąś infekcję. W przypadku opryszczki permanentnej, zabieg w ogóle nie powinien być wykonywany, jeśli zaś chodzi o infekcję, to po jej wyleczeniu można wykonać makijaż permanentny.

Leki
- Osoby przyjmujące leki sterydowe i przeciwzakrzepowe powinny zrezygnować z makijażu permanentnego, ponieważ specyfiki te powodują znacznie dłuższe i problemowe gojenie się ran.

Nadwrażliwość na ból
- W trakcie wykonywania makijażu permanentnego, na miejsca wprowadzania barwników nakłada się maści znieczulające. Mimo tego jednak wiele kobiet odczuwa dość intensywny ból związany z ingerencję w naskórek bardzo wrażliwych miejsc. Kobiety, które mają bardzo niską tolerancję bólu, powinny więc zrezygnować z zabiegu.

Bielactwo
– podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska

Choroby siatkówki i rogówki oka.


Copyright © 2009 - 2020
Wróć do spisu treści